American Electrical Inc. C10A1P-489
Part No.:
C10A1P-489
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDC10A1P-489.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC
Comments
C10A1P-489 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
240 V