Aker Technology Corp C12-76.800-8-2020-X-M
Part No.:
C12-76.800-8-2020-X-M
Manufacturer:
Aker Technology Corp
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDC12-76.800-8-2020-X-M.pdf
Description:
XTAL 1210 76.8MHZ 8PF SMD
Shipping
Inventory:750
Comments
C12-76.800-8-2020-X-M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Aker Technology Corp
Series:
C12
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
76.8 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.350" (8.90mm)