Aker Technology Corp C1E-48.000-10-1020-X2-M
Part No.:
C1E-48.000-10-1020-X2-M
Manufacturer:
Aker Technology Corp
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDC1E-48.000-10-1020-X2-M.pdf
Description:
CRYSTAL 48MHZ 10PF
Comments
C1E-48.000-10-1020-X2-M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Aker Technology Corp
Series:
C1E
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)