Aker Technology Corp C1E-48.000-8-1020-X2-M
Part No.:
C1E-48.000-8-1020-X2-M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDC1E-48.000-8-1020-X2-M.pdf
Description:
CRYSTAL 48MHZ 8PF SMD
Comments
C1E-48.000-8-1020-X2-M Specifications
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)