Aker Technology Corp C1E-76.800-8-1012-X-M
Part No.:
C1E-76.800-8-1012-X-M
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDC1E-76.800-8-1012-X-M.pdf
Description:
CRYSTAL 76.8MHZ 8PF SMD
Shipping
Inventory:992
Comments
C1E-76.800-8-1012-X-M Specifications
Frequency:
46.8 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.020" (0.50mm)