wi2wi/Precision Devices C325000XFSD12RX
Part No.:
C325000XFSD12RX
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
25.000 MHz Ceramic Xtal
Comments
C325000XFSD12RX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
wi2wi/Precision Devices
Series:
C3
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±25ppm
Load Capacitance:
12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)