CTS-Frequency Controls CA20C2004GLT
Part No.:
CA20C2004GLT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA20C2004GLT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA20C2004GLT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CA20
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)