CTS-Frequency Controls CA20C2604GLT
Part No.:
CA20C2604GLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA20C2604GLT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA20C2604GLT Specifications
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)