CTS-Frequency Controls CA20C5003HLT
Part No.:
CA20C5003HLT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA20C5003HLT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA20C5003HLT Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)