CTS-Frequency Controls CA25C2004GLT
Part No.:
CA25C2004GLT
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA25C2004GLT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA25C2004GLT Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
CA25
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
20 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
20mA
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)