CTS-Frequency Controls CA25C2403HMT
Part No.:
CA25C2403HMT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA25C2403HMT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 24.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA25C2403HMT Specifications
Frequency:
24 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)