CTS-Frequency Controls CA25C2704GMT
Part No.:
CA25C2704GMT
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCA25C2704GMT.pdf
Description:
XTAL OSC XO 27.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
CA25C2704GMT Specifications
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)