Sumida America Components Inc. CD104NP-180MC
Part No.:
CD104NP-180MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD104NP-180MC.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 1.73A 81 MOHM SMD
Comments
CD104NP-180MC Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.73 A
DC Resistance (DCR):
81mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)