Sumida America Components Inc. CD104NP-221KC
Part No.:
CD104NP-221KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD104NP-221KC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 530MA 721MOHM SM
Comments
CD104NP-221KC Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
530 mA
DC Resistance (DCR):
721mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
5.85MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)