Sumida America Components Inc. CD104NP-390MC
Part No.:
CD104NP-390MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD104NP-390MC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 1.2A 151 MOHM SMD
Comments
CD104NP-390MC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
151mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14.9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)