Sumida America Components Inc. CD104NP-471KC
Part No.:
CD104NP-471KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD104NP-471KC.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 350MA 1.526 OHM
Comments
CD104NP-471KC Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
350 mA
DC Resistance (DCR):
1.526Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4.06MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)