Sumida America Components Inc. CD104NP-680KC
Part No.:
CD104NP-680KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD104NP-680KC.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 910MA 223MOHM SMD
Comments
CD104NP-680KC Specifications
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
910 mA
DC Resistance (DCR):
223mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)