Sumida America Components Inc. CD105T125NP-101KC
Part No.:
CD105T125NP-101KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD105T125NP-101KC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 1.23A 350MOHM SM
Comments
CD105T125NP-101KC Specifications
Series:
CD105/T125
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.23 A
Current - Saturation (Isat):
1.05A
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)