Sumida America Components Inc. CD105T125NP-220MC
Part No.:
CD105T125NP-220MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD105T125NP-220MC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 2.9A 100 MOHM SMD
Comments
CD105T125NP-220MC Specifications
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.13A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)