Sumida America Components Inc. CD105T125NP-271KC
Part No.:
CD105T125NP-271KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD105T125NP-271KC.pdf
Description:
FIXED IND 270UH 720MA 970MOHM SM
Comments
CD105T125NP-271KC Specifications
Series:
CD105/T125
Inductance:
270 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
720 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
970mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)