Sumida America Components Inc. CD105T125NP-330MC
Part No.:
CD105T125NP-330MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD105T125NP-330MC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 2.25A 120MOHM SMD
Comments
CD105T125NP-330MC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CD105/T125
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.25 A
Current - Saturation (Isat):
1.76A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)