Sumida America Components Inc. CD105T125NP-390MC
Part No.:
CD105T125NP-390MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD105T125NP-390MC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 2.24A 140MOHM SMD
Comments
CD105T125NP-390MC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.24 A
Current - Saturation (Isat):
1.62A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.409" L x 0.370" W (10.40mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.228" (5.80mm)