Sumida America Components Inc. CD43NP-330KC
Part No.:
CD43NP-330KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD43NP-330KC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 560MA 540MOHM SMD
Comments
CD43NP-330KC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
560 mA
DC Resistance (DCR):
540mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)