Sumida America Components Inc. CD43NP-390KC
Part No.:
CD43NP-390KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD43NP-390KC.pdf
Description:
FIXED IND 39UH 520MA 587MOHM SMD
Comments
CD43NP-390KC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
520 mA
DC Resistance (DCR):
587mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)