Sumida America Components Inc. CD43NP-5R6MC
Part No.:
CD43NP-5R6MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD43NP-5R6MC.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 1.48A 125.7 MOHM
Comments
CD43NP-5R6MC Specifications
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.48 A
DC Resistance (DCR):
125.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)