Sumida America Components Inc. CD54T125NP-101KC
Part No.:
CD54T125NP-101KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD54T125NP-101KC.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 770MA 700MOHM SM
Comments
CD54T125NP-101KC Specifications
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
770 mA
Current - Saturation (Isat):
650mA
DC Resistance (DCR):
700mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.240" L x 0.217" W (6.10mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)