Sumida America Components Inc. CD54T125NP-150MC
Part No.:
CD54T125NP-150MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD54T125NP-150MC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.15A 140MOHM SMD
Comments
CD54T125NP-150MC Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.15 A
Current - Saturation (Isat):
1.58A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.240" L x 0.217" W (6.10mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)