Sumida America Components Inc. CD54T125NP-221KC
Part No.:
CD54T125NP-221KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD54T125NP-221KC.pdf
Description:
FIXED IND 220UH 590MA 1.57OHM SM
Comments
CD54T125NP-221KC Specifications
Inductance:
220 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
590 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
DC Resistance (DCR):
1.57Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.240" L x 0.217" W (6.10mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)