Sumida America Components Inc. CD54T125NP-330LC
Part No.:
CD54T125NP-330LC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD54T125NP-330LC.pdf
Description:
FIXED IND 33UH 1.47A 230MOHM SMD
Comments
CD54T125NP-330LC Specifications
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.47 A
Current - Saturation (Isat):
1.16A
DC Resistance (DCR):
230mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.240" L x 0.217" W (6.10mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)