Sumida America Components Inc. CD75T125NP-100KC
Part No.:
CD75T125NP-100KC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD75T125NP-100KC.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 3.18A 70 MOHM SMD
Comments
CD75T125NP-100KC Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CD75/T125
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.18 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
70mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)