Sumida America Components Inc. CD75T125NP-120KC
Part No.:
CD75T125NP-120KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD75T125NP-120KC.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 3.15A 80 MOHM SMD
Comments
CD75T125NP-120KC Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
3.15 A
Current - Saturation (Isat):
2.45A
DC Resistance (DCR):
80mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)