Sumida America Components Inc. CD75T125NP-180KC
Part No.:
CD75T125NP-180KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD75T125NP-180KC.pdf
Description:
FIXED IND 18UH 2.8A 100 MOHM SMD
Comments
CD75T125NP-180KC Specifications
Inductance:
18 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
2.8 A
Current - Saturation (Isat):
2A
DC Resistance (DCR):
100mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)