Sumida America Components Inc. CD75T125NP-471KC
Part No.:
CD75T125NP-471KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCD75T125NP-471KC.pdf
Description:
FIXED IND 470UH 600MA 1.96OHM SM
Comments
CD75T125NP-471KC Specifications
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
430mA
DC Resistance (DCR):
1.96Ohm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.217" (5.50mm)