Sumida America Components Inc. CDCH8D38/ANP-120KC
Part No.:
CDCH8D38/ANP-120KC
Description:
FIXED IND 12UH 1.48A 87.5MOHM SM
Comments
CDCH8D38/ANP-120KC Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
1.48 A
DC Resistance (DCR):
87.5mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)