Sumida America Components Inc. CDCH8D38/ANP-390KC
Part No.:
CDCH8D38/ANP-390KC
Description:
FIXED IND 39UH 730MA 301.3 MOHM
Comments
CDCH8D38/ANP-390KC Specifications
Inductance:
39 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
730 mA
DC Resistance (DCR):
301.3mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)