Sumida America Components Inc. CDEP105NP-1R4MC-88
Part No.:
CDEP105NP-1R4MC-88
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-1R4MC-88.pdf
Description:
FIXED IND 1.4UH 13A 4.1 MOHM SMD
Comments
CDEP105NP-1R4MC-88 Specifications
Inductance:
1.4 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
13 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
4.1mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)