Sumida America Components Inc. CDEP105NP-1R8MC-50
Part No.:
CDEP105NP-1R8MC-50
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-1R8MC-50.pdf
Description:
FIXED IND 1.8UH 9A 7.5 MOHM SMD
Comments
CDEP105NP-1R8MC-50 Specifications
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
13.8A
DC Resistance (DCR):
7.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)