Sumida America Components Inc. CDEP105NP-2R5MC-50
Part No.:
CDEP105NP-2R5MC-50
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-2R5MC-50.pdf
Description:
FIXED IND 2.5UH 7.8A 10.5MOHM SM
Comments
CDEP105NP-2R5MC-50 Specifications
Series:
CDEP105
Inductance:
2.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.8 A
Current - Saturation (Isat):
11.8A
DC Resistance (DCR):
10.5mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)