Sumida America Components Inc. CDEP105NP-3R2MC-50
Part No.:
CDEP105NP-3R2MC-50
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-3R2MC-50.pdf
Description:
FIXED IND 3.2UH 7.4A 12.4MOHM SM
Comments
CDEP105NP-3R2MC-50 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDEP105
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.4 A
Current - Saturation (Isat):
10.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
12.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)