Sumida America Components Inc. CDEP105NP-5R7MC-88
Part No.:
CDEP105NP-5R7MC-88
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-5R7MC-88.pdf
Description:
FIXED IND 5.7UH 7.4A 12.4MOHM SM
Comments
CDEP105NP-5R7MC-88 Specifications
Inductance:
5.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.4 A
Current - Saturation (Isat):
5.8A
DC Resistance (DCR):
12.4mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)