Sumida America Components Inc. CDEP105NP-7R2MC-88
Part No.:
CDEP105NP-7R2MC-88
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP105NP-7R2MC-88.pdf
Description:
FIXED IND 7.2UH 6.2A 18 MOHM SMD
Comments
CDEP105NP-7R2MC-88 Specifications
Inductance:
7.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6.2 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
18mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.220" (5.60mm)