Sumida America Components Inc. CDEP134NP-4R8MC
Part No.:
CDEP134NP-4R8MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP134NP-4R8MC.pdf
Description:
FIXED IND 4.8UH 7.5A 12 MOHM SMD
Shipping
Inventory:400
Comments
CDEP134NP-4R8MC Specifications
Series:
CDEP134
Inductance:
4.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7.5 A
Current - Saturation (Isat):
9.3A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)