Sumida America Components Inc. CDEP147NP-4R7MC-73
Part No.:
CDEP147NP-4R7MC-73
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP147NP-4R7MC-73.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 11A 7.8 MOHM SMD
Comments
CDEP147NP-4R7MC-73 Specifications
Series:
CDEP147
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
11 A
Current - Saturation (Isat):
17.6A
DC Resistance (DCR):
7.8mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)