Sumida America Components Inc. CDEP147NP-4R7MC-95
Part No.:
CDEP147NP-4R7MC-95
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP147NP-4R7MC-95.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 12.5A 6.03 MOHM
Comments
CDEP147NP-4R7MC-95 Specifications
Series:
CDEP147
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12.5 A
Current - Saturation (Isat):
15.2A
DC Resistance (DCR):
6.03mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):
0.315" (8.00mm)