Sumida America Components Inc. CDEP15D90T150NP-6R2MC-125
Part No.:
CDEP15D90T150NP-6R2MC-125
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP15D90T150NP-6R2MC-125.pdf
Description:
FIXED IND 6.2UH 14.8A 4.9MOHM SM
Comments
CDEP15D90T150NP-6R2MC-125 Specifications
Series:
CDEP15D90/T150
Inductance:
6.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
14.8 A
Current - Saturation (Isat):
18.5A
DC Resistance (DCR):
4.9mOhm
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.610" L x 0.610" W (15.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)