Sumida America Components Inc. CDEP6D31MENP-1R5MC
Part No.:
CDEP6D31MENP-1R5MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP6D31MENP-1R5MC.pdf
Comments
CDEP6D31MENP-1R5MC Specifications
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
15.7mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)