Sumida America Components Inc. CDEP6D31MENP-2R7MC
Part No.:
CDEP6D31MENP-2R7MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDEP6D31MENP-2R7MC.pdf
Comments
CDEP6D31MENP-2R7MC Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.5 A
Current - Saturation (Isat):
8.6A
DC Resistance (DCR):
21.9mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):
0.126" (3.20mm)