Sumida America Components Inc. CDH115NP-120MC
Part No.:
CDH115NP-120MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-120MC.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 2.8A 33 MOHM SMD
Comments
CDH115NP-120MC Specifications
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.8 A
DC Resistance (DCR):
33mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)