Sumida America Components Inc. CDH115NP-150MC
Part No.:
CDH115NP-150MC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-150MC.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 2.5A 39 MOHM SMD
Comments
CDH115NP-150MC Specifications
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
DC Resistance (DCR):
39mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)