Sumida America Components Inc. CDH115NP-181KC
Part No.:
CDH115NP-181KC
Datasheet:
HONGKONG NSD TRADE LIMITEDCDH115NP-181KC.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 720MA 450MOHM SM
Comments
CDH115NP-181KC Specifications
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
720 mA
DC Resistance (DCR):
450mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Size / Dimension:
0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):
0.205" (5.20mm)